Na návštěvě u "profíků" aneb byli jsme ve Slaném - autodráha klubu modelářů.

 

Na návštěvě u "profíků" aneb byli jsme ve Slaném - autodráha klubu modelářů.

 

Dům dětí a mládeže "OSTROV" Slaný

Velká cena Slaného - 3.kolo - byli jsme při tom. 

Dům dětí a mládeže "OSTROV" ve Slaném přivítal automodeláře na jejich závodním dni, kterému předcházelo několik tréninků. Nadšení v očích závodníků bylo obrovské a já jsem stál v pozadí a sledoval s fotoaparátem na krku jako neznámý vetřelec  toto dění.

Startujeme a jede se na ostro.

Několik kluků se honilo na dráze a za chvilku se vše uklidnilo a nastala doba startu. Kolem dráhy a uvnitř seděli podavači - nasazovači autíček, když některé vypadlo. Soutěžní pravidla jsou jednoduchá a všichni je znají, jediný kdo se musel od vedoucího klubu nechat poučit, jsem byl já. 

Nasazovači autodráhových autíček mají často plné ruce práce.

Po chvilce nastalo moje představení, co jsem zač, a že jsem z FARO tedy FAROfactory, s.r.o. a nastala doslova velká diskuze, co by se se mělo, co by to chtělo  vyrábět, a jeden přes druhého mi říkali své zkušenosti. Staří harcovníci v mém věku mne vysvětlovali a poučovali. Každý se předváděl co umí, jak se závodí s profi zařízením.

Kufřík s profi ovladači mistra republiky

Potom mi byl představen takový 15tiletý kluk, který je mistrem republiky a ten to sypal z rukávu a je jenom žasl, co ten kluk umí, jak to má "vychytané", jak nastavuje svůj ovladač, aby prostě byl nejlepší. Pochlubil se i autíčky 1:20 mistrovské třídy:

Srdce zaplesalo, byla to auta značky Ferrari

Úpěchy klubu ukázaly poháry na polici a byl jsem nesmírně rád, že jsem ty kluky navštívil. 

A jedna zajímavost na konec.

Igráček už také jezdil na téhle dráze a když mi to kluci vyprávěli, svítili jim oči, jak to autočko dobře sedí a jezdí i na této dřevěné profi autodráze.