O firmě

 Společnost ITES RACING s.r.o. vznikla 1.1.2022 změnou názvu společnosti původní FAROfactory, s.r.o. .Tato byla založena v roce 2014. Hlavním předmětem činnosti je výroba autodráhových modelů  (SRC – slot racing cars) a výroba sortimentu české autodráhy ITES (dříve FARO). Firma tak navázala na dlouholetou tradici počínající autodráhami Ites, Europa Cup, Gonio a Model-Faro, FAROfactory, jednotícím prvkem jsou registrované značky Europa Cup.
        Po zahájení činnosti v roce 2014 se firma vydala postupnou cestou kompletní digitalizace výrobních postupů a procesů. Ačkoliv se společnost hlásí k projektu „česká závodní auta na české autodráze“ a připravuje nové modely SRC, hlavní preferencí je taková konfigurace závodních aut, která umožní provozování SRC i na ostatních autodráhách nebo, po lehkém „tuningu“ i na dřevěných dráhách.
        Společnost ITES RACING s.r.o  vedle svých výrobních prostředků také několik spolehlivých a technologicky výborně vybavených partnerů, kteří v rámci outsourcingu přispívají svým dílem k realizaci výrobků. Přesto je hlavní vývojová a konstrukční činnost, prototypování, 3D print a digitální tisk na moderní technologii LED UV soustředěna v Plzni.
        Zde je také pracoviště realizující zakázkovou výrobu obřích autodráh (viz VMFARO). Další činností je výroba „vacu blistrů“ , což je obalová technologie z čiré folie, výroba tiskových archů tenkých samolepek nebo přímý tisk např. na plastové výlisky. ITES RACING s.r.o
        Majitelem a jednatelm společnosti  ITES RACING s.r.o je podnikatel Miroslav Kotík, jehož známá a úspěšná firma EFKO-karton s.r.o. je kromě výroby obalů známá také nabídkou společenských her a sortimentem kvalitních plastových hraček Igráček, MULTIGO a stavebnic ROTO. To vše pod registrovanou obchodní značkou „Efko“ .
        A právě pro Igráčka závodníka vyrobila firma FAROfactory autodráhový model motokáry SUPERKART – prvý zcela „digitální“ výrobek. Předlohou a inspirací byl závodní stroj dvojnásobného mistra Evropy Adama Kouta týmu MS KART. Realizací projektu Superkart - Igráček závodník, v měřítku 1:18, přináší FAROfactory,s.r.o. nový rozměr a styl hry s autodráhou. Věříme, že se bude líbit i Vám i Vašim dětem.

Váš ITES