FARO a 1/32 v Království...

 

FARO a 1/32 v Království...

 

Autodráha FAro v Království železnic

Historie české autodráhy, FARO a měřítko 1/32 v Království železnic

Před deseti roky byla značka FARO představena na půlroční výstavě "Česká auta - hračky a modely" (ve středočeském muzeu na zámku v Roztokách u Prahy). Tehdy byla v nabídce pro českou autodráhu především auta v měřítku 1/28 a příprava nových typů 1/32 byla víceméně na pozadí, ve formě prototypů a vzorků. V roce 2017 využila spol. FAROfactory pozvání pražského Království železnic (u Anděla, v sousedství Nového Smíchova) a připravila zde všem fanouškům autodráhového závodění, ale i modelářům a sběratelům, trochu jinak pojatou výstavu - přibližující m.j. také historii české autodráhy a měřítka 1/32..

 

(Partnerem pro expozici je Křenek Motorsport a projekt Junior Star)

Expozice provede navštěvníky počátky značky FARO a to i včetně období tápání, zkoušek a prototypů.
Na výstavě budou postupně uváděny novinky FARO pro rok 2017 a kromě toho bude také při tiskových konferencích představena poměrně unikátní spolupráce několika českých firem, z oblasti motorsportu, modelářství i výroby hraček. Království železnic je přitom ideálním patronem takových aktivit: expozice funkčního kolejiště "České republiky", doprovodné akce a vložené výstavy jsou neodolatelným rámcem a kdo přijde na návštěvu, bude překvapen i nadšen.

 

(Upoutávka pro svět v měřítku 1/32 - od figurek přes stavebnice po unikátní makety)

 

 

V království je hlavním tématem železnice H0. Železniční modelářství je koníčkem s dlouhou tradicí. Protože FARO vyrábí své modely v měřítku 1:32 (nebo 1/32), a protože toto měřítko patří v železničním modelářství k těm na vrcholu (velikostí, zpracováním i cenou), je část expozice malým průvodcem po tomto velkém měřítku. Od figurek v různé kvalitě, přes auta různého provedení a ceny po špičkové modely - detailní makety, je výstava příležitostí pro zájemce posoudit provedení modelů, úskalí při volbě stavebnic a také to hlavní: jak se za cca padesát roků vyvinuly výrobní technologie, co umí digitalizace - a "proč je to tak drahé".

 

(Formule 1, Lotus, Graham Hill, stejné téma, ale obrovský rozdíl v detailnosti)

 

 

Protože je výstava připsána historii české autodráhy, nechybí průřez původní produkcí Ites (rozteč drážek 7 4mm) a Gonio (s roztečí 90 mm). Tato část expozice je doplněna také souvisejícím příslušenstvím - papírovými vystřihovánkami z ABC. Pamětníci si jistě vzpomenou na staré obaly s logem EuropaCup, na "doutníky" a Fordy GT...Také tyto vystavené exponáty dokladují posun v kvalitě a modelovosti, který umožnil soudobý konstrukční 3D software, digitální tiskové technologie a rapidprototyping vč. 3D tisku např. z materiálu ABS.

 

(Pohled na expozici Europa Cup a vystřihovánek ABC)

FAROfactory zve všechny do Království železnic! Podrobnější informace naleznete zde. Informace o království železnic pak na webu: www.kralovstvi-zeleznic.cz.