Carrera utrpěla velkou ztrátu

 

Carrera utrpěla velkou ztrátu


Carrera utrpěla velkou ztrátu

Kdo se kdy setkal s panem Rainerem Kochem, vedoucím technického vývoje firmy Carrera, okamžitě poznal, že hovoří s člověkem, jehož srdce patří SRC produktům a který svůj život zasvětil jejich vývoji.

K jeho velkým úspěchům za posledních 25 let patří dráhy Car Racing, Evolution, GO!!!, Digital 143, Digital 132, zavedení standardního napájecího napětí 14,8V a mnoho dalších. I díky jemu dnes patří Carrera k jedněm z nejvýznamnějších výrobců autodráh, vyrábí na moderních hi-tech výrobních linkách a udává směr dalšímu trendu v celém SRC světě. Mimochodem, během jeho „zlaté éry“, než nový majitel Carrery přemístil celou  výrobu do Číny, spolupracovala firma Carrera několik let také s českým výrobcem autodráh GONIO.

 

 

„Herr Koch“, typický pro své kalhoty na šlích navštěvoval samozřejmě také výrobu v Číně a byl v úzkém kontaktu s dalšími partnerskými firmami jako například dodavatelem jejich transformátorů firmou MOTRAXX. Upřednostňoval bavorskou kuchyni, dobré víno a k tomu nezbytnou cigaretu.

9. července tohoto roku, to přišlo jako blesk z čistého nebe: Několik dní po svých 64. narozeninách a několik týdnů před odchodem na zasloužený odpočinek, náhle a neočekávaně, během dovolené, zemřel. Pro firmu Carrera to je veliká ztráta, ztratili v jejich Rainerovi garanta vysoké úrovně, techniky, kvality a také rádce, který znal řešení na každý nastalý problém.

Zdenek Seidl, Senior Ingenieur, Motraxx GmbH